Magyarország 2015 óta védi az EU határait is, de Brüsszelnek csak most jutott eszébe a határvédelemmel foglalkozni
Szóval igazunk van vagy igazunk van?
Cseh imperialista, és úgy véli, hogy nem létezhetnek egymással versengő nézetek Európáról.
„Az EUobserveren 2023. március 7-én megjelent véleménycikk azzal vádolja az MCC Brussels nevű agytrösztünket, hogy »Putyin vízióját« támogatja. A szerző, Cseh Katalin magyar európai parlamenti képviselő azt állítja, hogy célunk »az EU tönkretétele«. A tipikus mcarthyista módszernek megfelelően célozgatásokra és hamis állításokra támaszkodik, hogy lejárassa munkánkat.
Cseh kifogásolja a Politico számára írt véleménycikkemet, amelyben azt állítottam, hogy az MCC Brussels célja, hogy »alternatív jövőképet kínáljon Európáról«. Álságosan azt állítja, hogy agytrösztünk célja valójában Putyin európai víziójának népszerűsítése.
Csehnek minden joga megvan ahhoz, hogy kritizálja a munkánkat, de ahhoz nem, hogy olyan nézeteket és célokat tulajdonítson nekünk, amelyek ellentmondanak a létezésünknek. Csak a jegyzőkönyv kedvéért: az MCC Brussels nem egy Putyin-párti szervezet. Hosszasan írtam az ukrajnai háborúról, és eddig senki nem tulajdonított nekem valótlanságot. Éppen ellenkezőleg, számos kiadvány szimpatikusan véleményezte az »Út Ukrajnába, hogyan tévedt el a Nyugat« című könyvemet, és elismerte, hogy rendíthetetlenül támogatom Ukrajna szuverenitását.
Cseh állításával ellentétben az MCC Brussels valóban alternatív jövőképet kíván kínálni Európa számára. Csehel ellentétben mi úgy gondoljuk, hogy legitim, hogy a geopolitikáról és az európai ügyekről ellentétes nézeteket valljunk.
Ezért szerveztünk a héten konferenciát A geopolitika visszatérése? Európa egy évvel Ukrajna orosz megszállása után. Úgy gondoljuk, hogy korunk nagy kérdései legitim vitatémát képeznek. Éppen azért hívtunk meg ellentétes nézeteket valló előadókat, mert úgy gondoljuk, hogy a szóban forgó kérdések tisztázását csak a vélemények ütköztetése segítheti elő.
A mi megközelítésünkkel ellentétben Cseh uralkodó szemlélettel rendelkezik, és azt vallja, hogy Európáról nem lehetnek egymással versengő nézetek. Különösen azt a magyarországi kísérletet kívánja lejáratni, hogy nemzeti, kulturális és szellemi erőforrásainak fejlesztésével egy alternatív elképzelést vázoljon fel arról, hogy mit jelent európainak lenni. Ezt a projektet putyinizmusként karikírozni szánalmas módja annak, hogy megpróbálja elérni célját.”
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd